Zmarł Bernard Madoff

opublikowano: 14-04-2021, 16:27

W wieku 82 lat zmarł amerykański finansista Bernard Madoff. Był twórcą największej na świecie piramidy finansowej. Oszukanych zostało ok. 13,5 tys. indywidualnych inwestorów i organizacji, w tym przedstawiciele świata kultury, polityki i biznesu.

Bernard Madoff
Bernard Madoff
Brendan McDermid / Reuters / Forum

Bernie Madoff zmarł w trakcie pobytu w więzieniu federalnym w stanie Północna Karolina. Odbywał w nim wyrok 150 lat pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. Według informacji Bloomberga, śmierć finansisty prawdopodobnie nastąpiła z przyczyn naturalnych. W 2020 roku prawnicy biznesmena starali się o jego przedterminowe zwolnienie z powodu złego stanu zdrowia, na co nie zgodził się sąd.

Madoff, który był twórcą największej na świecie piramidy finansowej, został zatrzymany w 2008 roku, a rok później w jego sprawie zapadł wyrok skazujący. Ofiarą nieuczciwego finansisty padło 13,5 tys. indywidualnych inwestorów i organizacji. Wśród nich byli m.in. reżyser Steven Spielberg, aktor Kevin Bacon, francuska miliarderka Liliane Bettencourt oraz pisarz i noblista Elie Wiesel.

Straty wszystkich oszukanych osób i instytucji oszacowano na ponad 19 mld USD. Do tej pory udało się odzyskać 14,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane