Zmarł założyciel koncernu Ikea

opublikowano: 28-01-2018, 12:19
aktualizacja: 28-01-2018, 12:21

Założyciel szwedzkiej sieci meblowej Ikea, Ingvar Kamprad, zmarł w wieku 91 lat, poinformowała w niedzielę firma. Zmarł w swoim domu w Smalandii.

Jeden z największych przedsiębiorców XX wieku, Ingvar Kamprad, odszedł w spokoju 27 stycznia, w swym domu - napisała firma w oświadczeniu, publikowanym przez światowe agencje.

Zobacz więcej

Ingvar Kamprad

Marek Wiśniewski

Ingvar Kamprad urodził się 30 marca 1926 r. w Smalandii. W wieku zaledwie 17 lat założył firmę Ikea, która została jednym z symboli szwedzkiej gospodarki. Jednak dopiero od 1956 r. Ikea tak naprawdę rozwinęła skrzydła wprowadzając do oferty tanie zestawy meblowe do montażu.

Projekty jego firmy, posiadającej sieć placówek handlowych niemal na całym świecie stały się popularne po części ze względu na ich prostotę i relatywnie niską cenę. 

Według Bloomberg Billionaires Index, majątek Kamprada szacowany jest na około 58,7 mld USD, co lokowało go na 8. miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie. 

Roczne przychody Ikea kształtują się na poziomie około 50 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu