Zmian w Trigonie ciąg dalszy

opublikowano: 14-11-2018, 22:00

Piotr Bień został wiceprezesem i chief investment officerem (CIO) w Trigon TFI. Do tej pory był zarządzającym funduszem Trigon Infinity Akcji FIZ.

To ciąg dalszy zmian w zarządzie towarzystwa po rejteradzie Marka Jurasia i Pawła Burzyńskiego, byłego prezesa i wiceprezesa firmy. Nowym prezesem został Ryszard Czerwiński, a do zarządu weszli także Marcin Morel i Jakub Rajchman.

Piotr Bień przyszedł w 2017 r. do Trigonu, by stworzyć fundusz autorski. Teraz
wejdzie do zarządu TFI i będzie szefem inwestycji.
Zobacz więcej

AWANS:

Piotr Bień przyszedł w 2017 r. do Trigonu, by stworzyć fundusz autorski. Teraz wejdzie do zarządu TFI i będzie szefem inwestycji. Fot. Marek Wiśniewski

— Wierzymy, że ciężka praca zespołowa, przyniesie zamierzone cele i klienci naszego towarzystwa zobaczą efekty realizacji strategii poszczególnych funduszy. Zdajemy sobie sprawę, że przywrócenie pełnej płynności naszych funduszy to warunek niezbędny dla odbudowy zaufania naszych klientów — mówi Piotr Bień, który przed przyjściem do Trigona w 2017 r. pracował w TFI PZU i ING PTE.

Trigon TFI zarządza aktywami o wartości 1,9 mld zł (dane Analiz Online). Aktywa mocno jednak spadały w ostatnich miesiącach, po przecenie składników portfela i umorzeniach ze strony klientów. W październiku wycofali oni z Trigona 213 mln zł. Towarzystwu zaszkodziła współpraca z GetBackiem, która położyła się cieniem na wizerunku firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy