Zmiana opłat dla nienormatywnych

Łukasz Gromkowski
opublikowano: 02-09-2004, 00:00

Zmieniły się przepisy dotyczące transportu wykonywanego przez pojazdy nienormatywne (o większych od dopuszczalnych wymiarach, masie całkowitej lub nacisku osi). Od 1 września zarządca drogi pobiera prowizję od kosztów organizacji i nadzoru nad takimi przejazdami. Koszty związane z przygotowaniem tras przejazdów oraz ich przystosowaniem ponosi organizator transportu.

Natomiast organ wydający zezwolenie, czyli zarządca drogi, musi przygotować informację na temat przejezdności dróg, ustalenia warunków podróży itp. Pobierze za to opłatę wysokości 10 proc. kwoty wyznaczonej za przejazd (zależnej od wielkości transportu), jednak nie mniej niż 50 zł. Zarządca drogi sprawuje także nadzór nad przystosowaniem trasy do przejazdu pojazdu nienormatywnego (zmiany i roboty w pasie drogowym, usługi, ekspertyzy itp.), za co pobiera opłatę wysokości 5 proc. wartości robót, dostaw i usług, jednak nie mniej niż 500 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Gromkowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Zmiana opłat dla nienormatywnych