Zmiana prezesa w Aviva PTE

opublikowano: 13-03-2019, 17:19

Od kwietnia Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym będzie kierował Maciej Karasiński.

Maciej Karasiński od pięciu lat jest w zarządzie spółki, a z PTE związany jest od 2006 r. Odpowiada za zarządzanie aktywami drugiego co do wielkości funduszu emerytalnego w Polsce. Jest absolwentem SGH, gdzie kończył również studia doktoranckie. Studiował też w Aarhus School of Business w Danii na kierunku finanse i biznes międzynarodowy. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz tytuły CFA oraz FRM.

Maciej Karasiński
Zobacz więcej

Maciej Karasiński

- Bardzo dziękuję Michałowi Herbichowi za ostatnie dwa lata zarządzania naszym PTE i jego wkład w budowę silnej i stabilnej firmy, w tym wdrożenie dyrektywy Solvency II i budowanie modelu wewnętrznego. Maciejowi Karasińskiemu gratuluję i życzę pomyślności w nowej roli – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce i przewodniczący rady nadzorczej Aviva PTE.

Nowy prezes zastąpi na stanowisku prezesa Aviva PTE Michała Herbicha, który zrezygnował. Spółka nie komentuje przyczyn rezygnacji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy