Czytasz dzięki

Założyciel Ten Square Games odchodzi z zarządu

opublikowano: 21-04-2020, 17:26

Maciej Zużałek zastąpi na stanowisku prezesa Ten Square Games Macieja Popowicza - założyciela i największego akcjonariusza spółki

Maciej Popowicz funkcję prezesa pełnił nieprzerwanie od momentu założenia spółki czyli od 2011 roku.

Maciej Popowicz to założyciel i największy akcjonariusz Ten Square Games. Funkcję prezesa pełni od 2011 r.
Zobacz więcej

Czas na zmianę

Maciej Popowicz to założyciel i największy akcjonariusz Ten Square Games. Funkcję prezesa pełni od 2011 r. MW

- Jest to największa biznesowa przygoda w moim życiu. Zaczęliśmy od kilkuosobowej organizacji mieszczącej się w dziesięciometrowym pokoju, by dziś mieć do czynienia z zatrudniającą kilkaset osób firmą. Jestem szczególnie dumny z zespołu, który udało nam się zbudować. Mam to szczęście, że TSG pełne jest niezwykle utalentowanych, pełnych poświęcenia i pasji ludzi, którzy codziennie budują tę firmę – mówi Maciej Popowicz.

Zapowiada, ze w najbliższym czasie spółka przyjrzy się potencjalnym okazjom na rynku pod kątem transakcji M&A. Równocześnie poszerza portfolio produktowe i otwiera nowe studio w Warszawie. 

- Jeżeli kiedykolwiek Zarząd potrzebował wzmocnienia, to właśnie teraz jest ten moment. Po przeglądzie rynku kandydatów doszliśmy do wniosku, że spółce na obecnym etapie rozwoju bardzo przydadzą się umiejętności i doświadczenie Maćka Zużałka. Od niemal trzech lat brał on udział w budowie sukcesu TSG i wierzymy, że wspólnie możemy wprowadzić TSG na zupełnie nowy poziom rozwoju – informuje prezes.

Maciej Popowicz ma nadal kierować  strategią i polityką produktową grupy.

Maciej Zużałek obejmie stanowisko prezesa TSG w czerwcu 2020, po spełnieniu kilku warunków formalnych, takich jak podjęcie odpowiednich uchwał przez radę nadzorczą i walne zgromadzenie.

- Cieszę się, że będę miał teraz możliwość zaangażowania się w rozwój TSG w pełnym wymiarze czasu. Dalszy rozwój biznesu widzimy w oparciu o trzy podstawowe fundamenty: ciągle rozbudowywane centrum kompetencji w naszym HQ we Wrocławiu, otwieranie nowych studiów deweloperskich w innych lokalizacjach (na początek Warszawa) i wreszcie - potencjalne transakcje M&A – mówi Maciej Zużałek.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Kandydat na prezesa ma ponad 20 lat doświadczeniach w firmach międzynarodowych, w tym Andersen, E&Y i Enterprise Investors. Od 2007 roku zbył wiązany z międzynarodowym funduszem private equity Bridgepoint, gdzie odpowiadał za jego działalność inwestycyjną w Polsce i regionie CEE oraz nadzór inwestycyjny nad spółkami portfelowymi funduszu. Zasiada w radach nadzorczych szeregu spółek z sektora dóbr konsumenckich w tym Smyk, bike24, Dr Gerard, czy Grupa o2. Od 2017 jest szefem rady nadzorczej TSG.

Maciej Zużałek obejmie stanowisko prezesa TSG w czerwcu 2020, po spełnieniu kilku warunków formalnych.

Maciej Popowicz ma nadal kierować strategią i polityką produktową grupy.

- Wierzę, że wzmocnienie zarządu pozwoli nam na dalszą budowę wartości dla akcjonariuszy Ten Square Games, i nie oznacza to zmiany podejścia do biznesu, a raczej jego ewolucję kontynuowaną w gronie tych samych osób pracujących w innej, bardziej efektywnej konstelacji. Razem z Arkiem Pernalem nigdzie się nie wybieramy i mamy zamiar dalej bardzo aktywnie pracować na sukces spółki. Ja skupię się, formalnie już poza składem zarządu, przede wszystkim na strategii produktowej i rozwoju zespołów tworzących nowe gry, podczas gdy Arek, tak jak dotychczas, będzie zarządzać stroną operacyjno-administracyjną biznesu jako wiceprezes - deklaruje Maciej Popowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane