Zmiana warty w Grupie Copernicus

opublikowano: 27-09-2017, 22:00

Marcin Billewicz przestał być prezesem TFI, a Marek Witkowski nie będzie już kierował domem maklerskim, należącym do grupy.

To nie rewolucja, ale ewolucja, bo obaj menedżerowie przejdą do rad nadzorczych.

— Grupa Copernicus ma stabilną i wypracowaną przez lata pozycję rynkową, więc uznałem, że to właściwy moment na wycofanie się z zarządzania operacyjnego. Teraz będziemy mogli z Markiem Witkowskim skupić się przede wszystkim na wzmacnianiurelacji z kluczowymi klientami, a poprzez wykorzystanie doświadczenia i relacji wspierać spółki z grupy w osiąganiu coraz lepszych wyników — komentuje Marcin Billewicz, dotychczasowy prezes Copernicus Capital TFI. Towarzystwem kierować będą Tomasz Bedla (dotychczasowy wiceprezes) i Monika Trzeciak (członek zarządu). TFI, które zarządza aktywami o wartości ponad 9 mld zł, ma postawić przede wszystkim na fundusze związane z branżą deweloperską, nieruchomościami i wierzytelnościami. Od lat specjalizuje się w rozwiązaniach dedykowanych — w funduszach detalicznych aktywastopniały do kilkunastu milionów złotych, a za firmą ciągnie się sprawa nietrafionych inwestycji funduszy dłużnych papierów korporacyjnych. Został on postawiony w stan likwidacji i powoli spłaca inwestorów. Dom maklerski przyjął strategię odmienną — ma pójść także w detal. Odpowiedzialna będzie za to Joanna Sikorska, dotychczasowa dyrektor departamentu sprzedaży przez sieć zewnętrzną i banki w TUnŻ Aegon. Od stycznia 2018 r. w zarządzie zasiadać będzie też Arkadiusz Huzarek, przez 8 lat (do 2016 r.) prezes Superfund TFI. „Głównym zadaniem nowej prezes ma być zbudowanie dystrybucji detalicznej, co jest szczególnie ważne w kontekście zmian na rynku, związanych z wprowadzeniem MIFiD II” — podał Copernicus. Broker pozostanie też aktywny w obszarze inwestorów instytucjonalnych. Jego udział w obrotach sesyjnych jest jednak śladowy — od początku roku to 0,06 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiana warty w Grupie Copernicus