Zmiana warty w Liberty Direct

Michał Kwieciński awansuje w strukturach amerykańskiego ubezpieczyciela. Jego następcę poznamy w tym tygodniu.

Karuzela kadrowa w branży ubezpieczeniowej nie przestaje się kręcić. Tym razem jednak zmiana w zarządzie kolejnego towarzystwa nie była efektem niezadowolenia akcjonariuszy z jego wyników czy też przejścia członka jego władz do innej firmy. Jak dowiedział się „PB”, Michał Kwieciński, dyrektor generalny Liberty Direct, ubezpieczyciela specjalizującego się w sprzedaży polis przez telefon i internet, awansował w strukturach amerykańskiego giganta.

WICELIDER NA POŻEGNANIE: Michał Kwieciński zostawia Liberty Direct na drugim miejscu pod względem przychodów wśród towarzystw specjalizujących się w sprzedaży polis przez telefon i internet. W 2013 r. firma zebrała 298 mln zł składki. [FOT. ARC]
WICELIDER NA POŻEGNANIE: Michał Kwieciński zostawia Liberty Direct na drugim miejscu pod względem przychodów wśród towarzystw specjalizujących się w sprzedaży polis przez telefon i internet. W 2013 r. firma zebrała 298 mln zł składki. [FOT. ARC]
None
None

Wieloletni szef polskiego Liberty Direct zostanie wiceprezesem Liberty International. Jest to cześć amerykańskiej korporacji, która odpowiada za jej biznes międzynarodowy na rynku detalicznym. Liberty International działa w 17 państwach na świecie na czterech kontynentach (m.in. w Brazylii, Egipcie, RPA, Chinach i Indiach). Michał Kwieciński będzie w nowej firmie odpowiadał za biznes ubezpieczeniowy w Irlandii, Turcji i Polsce.

— Jestem zaszczycony tą nominacją. Jest to w dużym stopniu efekt dynamicznego rozwoju Liberty Direct w Polsce — mówi Michał Kwieciński. Jego następca na stanowisku szefa polskiego Liberty Direct ma być znany w tym tygodniu. Z naszych informacji wynika, że w grę wchodzi awans wewnętrzny.

Międzynarodowe awanse w zdominowanej przez zagraniczne firmy polskiej branży ubezpieczeniowej to rzadkość. Warto wspomnieć Adama Uszpolewicza, który pięć lat temu awansował na stanowisko wiceprezesa Aviva Europe. W ubiegłym roku wrócił jednak nad Wisłę i ponownie został szefem polskiej Avivy. Natomiast Marek Gołębiewski rok temu przeniósł się z zarządu Polisy-Życie do zarządu rumuńskiego ubezpieczyciela Asirom. Obie firmy należą do austriackiej grupy VIG.

Odejście Michała Kwiecińskiego to kolejna w tym roku zmiana władzy w branży ubezpieczeniowej. Na początku roku do kadrowego trzęsienia ziemi doszło w Generali, gdzie niespodziewanie Artura Olecha zastąpił Robert Sokołowski, wcześniej szef Proamy. Jego zaś w poprzedniej firmie zastąpił Łukasz Jadachowski. Natomiast w maju stery w Compensie oddał po 10 latach Franz Fuchs.

Jego sukcesorem jest Artur Borowiński. Kolejną firmą w której może niedługo dojść do zmiany szefa, jest przejmowane przez PZU Link4. Według branżowych mediów, Rogera Hodgkissa, prezesa Link4, ma zastąpić Barbara Smalska z zarządu PZU. Nie jest to jednak do końca postanowione, bo ona sama — jak twierdzą nasi rozmówcy — wolałaby pozostać we władzach największej firmy ubezpieczeniowej na polskim rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane