Zmiana we władzach banku Rothschildów

opublikowano: 17-04-2018, 13:14
aktualizacja: 17-04-2018, 13:16

Najbardziej znana dynastia finansowa trwa. Alexandre de Rothschild zastąpi ojca, Davida, na stanowisku szefa Rothschild & Co Gestion, partnera zarządzającego Rothschild & Co, wynika z komunikatu banku.

David de Rothschild wejdzie 17 maja do rady nadzorczej Rothschild & Co gdzie zastąpi na stanowisku przewodniczącego Erica de Rothschild.

Alexandre de Rothschild
Zobacz więcej

Alexandre de Rothschild fot. Bloomberg

David de Rothschild zdołał z powodzeniem połączyć brytyjską i francuską część rodziny w celu umocnienia jej pozycji wobec konkurencji w kraju i na rynkach zagranicznych. Obecnie bank zatrudnia ok. 3,5 tys. specjalistów ds. usług finansowych w 40 krajach świata. Koncentruje swoją działalność na doradztwie, zarządzaniu majątkiem prywatnym i międzynarodowej bankowości inwestycyjnej.

- Wierzę, że ci, którzy dali naszej firmie taki sukces, są zadowoleni, tak jak ja jestem, z kontynuacji zasiadania członka rodziny na czele firmy – napisał David de Rothschild, który pracował w banku przez ponad 40 lat.

37-letni Alexandre de Rothschild, który zaczął pracować dla grupy w 2008 roku, wcześniej był zatrudniony w Nowym Jorku i Londynie przez Bear Stearns i Bank of America. Od marca 2017 roku był wiceszefem Rothschild & Co.

W rozmowie z The Financial Times Alexandre de Rothschild deklarował, że chciałby ekspansji banku w USA, gdzie dominują jak dotąd rywale z Wall Street.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Zmiana we władzach banku Rothschildów