Zmiany w grupie Romana Karkosika

opublikowano: 08-11-2018, 07:02

Impexmetal wstrzymał realizację strategii i ma nowego prezesa, podobnie jak Boryszewa.

Impexmetal zaledwie w styczniu tego roku ogłosił strategię na lata 2018-2026. Jej celem było osiągniecie 2,6 mld zł przychodów dzięki podwojeniu produkcji i sprzedaży wyrobów walcowanych. Zakładano rozbudowę zdolności produkcyjnych zakładów kosztem nakładów w wysokości 1,08 mld zł. 

Roman Karkosik kontroluje Boryszew i pośrednio Impexmetal.
Zobacz więcej

Roman Karkosik kontroluje Boryszew i pośrednio Impexmetal. Fot. ARC

"Planowane korzyści spółki po zakończeniu inwestycji to przede wszystkim zwiększenie wolumenu sprzedaży, wprowadzenie na rynek nowych wyrobów wysokowytrzymałych dla segmentu samochodowego oraz zwiększenie możliwości produkcji wyrobów cienkich i platerowanych" - napisano.

Rada nadzorcza i zarząd zdecydowały jednak, że realizacja strategii będzie wstrzymana. Przyczyny opisano dość ogólnikowo: "wystąpienie szeregu okoliczności o charakterze zewnętrznym co w ocenie Zarządu Emitenta powoduje, że realizacja Strategii w kształcie przyjętym w styczniu 2018 roku, w obecnych warunkach rynkowych nie spełniłaby oczekiwanych przez Spółkę kryteriów co do okresu zwrotu inwestycji i założonego poziomu zysku operacyjnego" - podano. 

W najbliższych miesiącach zarząd ma przedstawić zmodyfikowaną strategię. Pracami kierować będzie Piotr Szeliga, który został powołany na prezesa. Dotychczasowa szefowa - Małgorzata Iwanejko - pozostanie członkiem zarządu. 

Szeliga był ostatnio p.o. prezesem Boryszewa, ale odszedł z tej funkcji. Zastąpi go Piotr Lisiecki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu