Zmiany w Polskim Radiu

MEW
opublikowano: 26-09-2008, 00:00

Rada nadzorcza Polskiego Radia spróbuje wybrać przewodniczącego. Być może też zarząd.

Rada nadzorcza Polskiego Radia spróbuje wybrać przewodniczącego. Być może też zarząd.

Dzisiaj zbiera się rada nadzorcza Polskiego Radia (PR). Podczas posiedzenia będzie starała się wybrać przewodniczącego, a może też dokonać zmian w zarządzie.

— Sprawy osobowe są w porządku obrad. Przewodniczącego na pewno uda się wybrać. Nie wiem, czy dojdzie do zmian w zarządzie — mówi Adam Chromiak, wiceprzewodniczący rady, jeden z kandydatów na przewodniczącego.

Najbliższe posiedzenie jest pierwszym, na którym można wybrać przewodniczącego po prawie ośmiomiesięcznej przerwie. W radzie panował paraliż, bo po rezygnacji przewodniczącej Ireny Kleniewskiej nie było pełnego składu. Skonfliktowana wewnętrznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nie była w stanie wybrać następcy. Udało się to dopiero pod koniec lipca.

Czy radzie nadzorczej radia uda się dokonać zmian w zarządzie? Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia, i Jerzy Targalski, członek zarządu znany z kontrowersyjnych decyzji, nie uzyskali w lipcu absolutorium ministra skarbu.

— Nic mi nie wiadomo, by były powody do zmian w zarządzie — mówi Tadeusz Fredro-Biniecki, rzecznik PR.

— Słyszałem plotki o zmianach w zarządzie, ale podejrzewam, że do nich nie dojdzie. Nikt nie chce rzeczywistych zmian — mówi Juliusz Braun, były szef KRRiT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmiany w Polskim Radiu