Zmiany w zarządzie PZU

opublikowano: 28-03-2019, 07:17

Paweł Surówka nadal będzie prezesem PZU, zdecydowała rada nadzorcza. Do zarządu wejdą trzy nowe osoby, a z pracą pożegna się jedna.

Rada nadzorcza PZU powołała zarząd na nową kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 r. Swoje funkcje nadal pełnić będą obok Pawła Surówki, Małgorzata Sadurska, Tomasz Kulik oraz Maciej Rapkiewicz. Odchodzi natomiast Roger Hodgkiss, który był w zarządzie od 2016 r., kiedy stery na krótko przejął Michał Krupiński.

Skład zarządu został poszerzony o trzech nowych członków: Elżbietę Hauser-Schoneich i Adama Brzozowskiego, którzy rozpoczną pracę po walnym zgromadzeniu spółki oraz  Marcina Eckerta, który dołączył do zarządu z chwilą jego powołania.

Elżbieta Hauser-Schoneich przed objęciem stanowiska w zarządzie PZU pełniła m.in. funkcję członka zarządu T- mobile, a w latach 2008-2015 była wiceprezesem firmy ubezpieczeniowej Aviva. W latach 2002-2005 jako członek założyciel i członek zarządu Link4 odpowiadała za rozwój biznesu i marketing firmy.

Adam Brzozowski pracował m.in. w firmie Octo Telematics specjalizującej się w technologii i analityce danych. Od 2016 roku był liderem pionu InsurTech w regionie Azji i Pacyfiku w firmie EY. Wdrażał też strategie cyfrowe oraz cyfrowe produkty ubezpieczeniowe we współpracy z firmami takimi jak Allianz Insurance i Zurich Insurance.

Marcin Eckert jest radcą prawnym z ponad 20-letnią praktyką. Pracował w międzynarodowej firmie doradczej EY oraz w kancelariach prawniczych TGC Corporate Laywers i Bird&Bird.; Zajmował się doradztwem podmiotom gospodarczym, w tym w zakresie podatków. Od 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Korporacyjnych w Grupie PZU.

PZU, kierowany przez Pawła Surówkę, obronił się przed jedną z
najwyższych kar finansowych w historii UOKiK.
Wyświetl galerię [1/2]

BYŁO O CO WALCZYĆ:

PZU, kierowany przez Pawła Surówkę, obronił się przed jedną z najwyższych kar finansowych w historii UOKiK. Fot. Marek Wiśniewski

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu