Zmień hobby w firmę

opublikowano: 05-03-2013, 00:00

Dziergasz albo szyjesz? Pokaż to rynkowi — radzą w Gdańsku i aktywizują bezrobotnych. Projekt kierują do osób 50+.

Do 14 marca przyjmowane są zgłoszenia do Pomorskiej Fabryki Designu — projekt realizowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku ma zachęcić osoby w wieku 50-64 lat do zakładania własnych działalności gospodarczych. Warunek: muszą one posiadać zdolności manualne i rękodzielnicze i ze swojej pasji chcieć zrobić biznes.

Zobacz więcej

FOT. Wikipedia/Johntex

Inspiracją do napisania projektu, na który pozyskano finansowanie z budżetu Unii Europejskiej, stały się rozwiązania wypracowane w Szwajcarii, w ramach Senior Design Factory (inicjatywa mająca na celu pozytywne wykorzystanie twórczego potencjału osób dojrzałych).

Uczestnicy z pomorskiego otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz projektowania i tworzenia linii produktów, ich promocji i sprzedaży. Autorzy najlepszych konceptów biznesowych otrzymają pieniądze na start — jednorazową,bezzwrotną dotację w wysokości 16 tys. zł.

Przewidziane jest również wsparcie pomostowe — 500 zł miesięcznie przez pierwsze pół roku prowadzenia działalności, to kwota na pokrycie składek na ubezpieczenia społeczne (ZUS) i zdrowotne.

Na pieniądze i doradztwo może liczyć 15 osób, pozostających dotychczas bez zatrudnienia. Co istotne, designerskie przedmioty wytwarzane w nowych firmach będą sprzedawane za pośrednictwem dwujęzycznego sklepu internetowego, założą go i poprowadzą organizatorzy projektu. Chcą je promować również na rynkach europejskim i amerykańskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Zmień hobby w firmę