Zmienność złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
13-07-2015, 17:50

Złotówka zyskuje dziś silnie do europejskiej waluty, ale to głównie za sprawą słabości tej drugiej. Pozostałe pary złotówkowe po porannej próbie kontynuacji spadków, obecnie budują wąskie konsolidacje.

USD/PLN

Notowania USD/PLN dziś rano ruszyły dynamicznie w kierunku południowym naruszając średnioterminową linię trendu wzrostowego z genezą 15 maja, ale ruch w dół nie był kontynuowany i kurs wrócił powyżej tej linii chwilę później. Od kilku godzin para ta buduje wąską konsolidację powyżej wspomnianej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po minimach z ostatnich dwóch miesięcy (3,73 - patrz wykres). Wcześniej notowania zniosły dokładnie 61,8% odbicia z 18 czerwca, co oznacza że modelowy zasięg spadkowej korekty został osiągnięty. Obrona wspomnianych wsparć, przy silnym wyprzedaniu na wskaźniku RSI na danych intra, przemawiałaby za kontynuacją odbicia. Jednak pokonanie wspomnianego wsparcia na 3,7230 otworzy tej parze drogę do ataku dwumiesięcznych minimów (3,64).

GBP/PLN

Notowania GBP/PLN dziś rano po raz kolejny przetestowały 61,8% zniesienie fali wzrostowej z 9 czerwca (5,7755).Obrona tego wsparcia skutkuje korekcyjnym odbiciem, które nie przesądza jeszcze o zakończeniu spadków z 29 czerwca. Pierwszym sygnałem zakończenia tej fali spadkowej byłby powrót kursu powyżej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po minimach z ostatnich dwóch miesięcy (obecnie poziom 5,87).

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN obroniły w minioną środę kluczowy, średnioterminowy poziom oporu w postaci 61,8% zniesienia sekwencji spadkowej z grudnia ubiegłego roku (4,2325) i od tamtej pory obserwujemy na tym rynku silne cofnięcie,co poza obroną wspomnianego oporu, jest kolejnym sygnałem zakończenia wzrostowego ruchu korekcyjnego z genezą 22 kwietnia. Obecnie fala w dół zniósł już prawie 38,2% tego ruchu wzrostowego i poziom 4,1364 będzie pierwszym wsparciem, który para ta napotka na swojej drodze.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Zmienność złotego