Znane nazwiska w nadzorze DM IDMSA

MZAT
opublikowano: 09-12-2013, 17:31

Spółka powiązana z polonijną inwestorką Blanką Rosenstiel wprowadziła swoich przedstawicieli do nadzoru DM IDM.

Blanka Rosenstiel, Tomasz Misiak, Robert Gwiazdowski, Andrzej Podsiadło (były szef PKO BP), Waldemar Dubaniowski (który niedawno przestał być ambasadorem RP w Singapurze) i Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP) – to nowi członkowie rady nadzorczej Domu Maklerskiego IDM SA. Wszystkich powołano na poniedziałkowym nadzwyczajnym walnym, zwołanym na wniosek notowanej na NewConnect i powiązanej z Blanką Rosenstiel spółki United, która wraz z należącym do polonijnej milionerki Polish American Investment Fund ma prawie 10 proc. akcji IDM.

Zobacz więcej

Blanka Rosenstiel przez lata skupiała się na działalności charytatywnej, wspieraniu polskiej kultury w USA i brylowaniu na polonijnych balach, m.in. w towarzystwie Lecha Wałęsy. [FOT. East News]

- Dostrzegamy potencjał wzrostowy IDMSA. Inwestycję w ten podmiot traktujemy długofalowo, dlatego zamierzamy na bieżąco monitorować działalność jego zarządu związaną z oddłużaniem oraz nowymi przedsięwzięciami. Do rady nadzorczej zostali powołani eksperci, którzy ze względu na swoje kompetencje, będą również pełnić funkcję doradczą dla IDMSA – mówi Jan Karaszewski, prezes United SA.

Za zmianami w nadzorze głosowali też założyciele spółki.

- W spółce pojawił się znaczący akcjonariusz, wspierający proces reorganizacji. Poparliśmy powołanie nowych członków nadzoru - chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na zmiany i mamy nadzieję, że będą to zmiany na lepsze – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes i drugi co do wielkości akcjonariusz IDM SA (ma 7,46 proc. akcji).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Znane nazwiska w nadzorze DM IDMSA