Znany menedżer piłkarski zawieszony przez FIFA

PAP, DI
opublikowano: 11-05-2019, 16:15

Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) w trybie natychmiastowym zawiesiła na trzy miesiące znanego włoskiego menedżera Carmine Raiolę. Kara, której powodów nie ujawniono, będzie obowiązywać do 9 sierpnia.

Wcześniej Raiola został zawieszony także na trzy miesiące, ale tylko przez Włoski Związek Piłki Nożnej. Menedżer odwołał się od tej decyzji do FIFA, teraz nie może przeprowadzać transferów nie tylko na rynku włoskim, ale na całym świecie.

51-letni Włoch nie poczuwa się do odpowiedzialności, twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma podtekst polityczny. Uważa, że ukarano go na podstawie fałszywych oskarżeń, które sfingowali jego konkurenci. Raiola potwierdził, że zaskarży decyzję FIFA do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Jeżeli CAS utrzyma decyzję FIFA w mocy, Raiola nie będzie mógł działać w zbliżającym się okienku transferowym. To opóźni planowane przejścia kilku jego podopiecznych, m.in. Francuza Paula Pogby, Szweda Zlatana Ibrahimovica czy Holendra Matthijsa de Ligta.

Raiola jest menedżerem także m.in. Włochów Mario Balotellego i Marco Verrattiego czy Holendra Justina Kluiverta.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy