Znanylekarz.pl inwestuje w turecki serwis internetowy

  • Alina Treptow
29-07-2014, 00:00

Spółka, która wyliczyła, że jest liderem na rynku europejskim, chce umawiać wizyty u lekarza na całym świecie.

Tureccy lekarze zainteresowali polskich inwestorów. Grupa DocPlanner.com, która w Polsce jest właścicielem portalu ZnanyLekarz.pl, specjalizującego się w umawianiu wizyt z lekarzami przez internet, przejęła analogiczny portal w Turcji — firmę Eniyihekim, lidera tamtejszego rynku.

— Nie ujawniamy dokładnej kwoty transakcji. Mogę powiedzieć, że było to kilka milionów dolarów — mówi Mariusz Gralewski, prezes DocPlanner. com.

Nowy nabytek, który powstał w 2012 r., ma niewielkie przychody (DocPlanner.com nie podaje ich wartości), ale jak tłumaczy prezes Gralewski, nie dla przychodów go przejęto. Serwis odwiedza dzisiaj 2 miliony pacjentów miesięcznie i ta liczba szybko rośnie.

— Celem w perspektywie 5-6 lat w Turcji jest 30 tys. współpracujących lekarzy i około miliona umawianych wizyt miesięcznie — szacuje Mariusz Gralewski.

Według szacunków polskiej spółki, po ostatnim przejęciu jest ona liderem (pod względem liczby: klientów, umawianych wizyt, unikalnych użytkowników) na rynku europejskim. Prezes dodaje, że spółka ma na celowniku duże, szybko rozwijające się kraje, typu Brazylia i Meksyk. — Rozglądamy się też w zachodniej Europie — mówi Mariusz Gralewski. DocPlanner.com może liczyć na wsparcie trzech funduszy — Point Nine Capital, Piton Capital i RTAventures. Dotychczas zainwestowały w spółkę około 12 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Znanylekarz.pl inwestuje w turecki serwis internetowy