Znikają czarne listy dłużników

opublikowano: 27-02-2015, 00:00

WSPARCIE BIZNESU Biura Informacji Gospodarczej (BIG) z czarnych list dłużników powoli przekształcają się w bazy wiedzy o historii płatności w ogóle.

BIG Info Monitor informuje, że w jego bazach, obok informacji o zaległościach, pojawia się coraz więcej danych o terminowym regulowaniu płatności. W 2014 r. liczba pozytywnych informacji gospodarczych wzrosła w tym biurze ponadsześciokrotnie. — Niemal co czwarta informacja z naszej bazy to dane na temat terminowego płacenia zobowiązań przez firmy i konsumentów. Mimo że takie dane gromadzimy od ponad 5 lat, to dopiero w 2014 r. tak naprawdę firmy zaczęły wykorzystywać je w swojej działalności — tłumaczy Sławomir Grzelczak, prezes Zarządu BIG InfoMonitor.

Na informację pozytywną w ubiegłym roku postawiło także KRD, które uruchomiło program FairPay promujący przedsiębiorców i konsumentów, którzy terminowo wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy