Żniwa na centrach usług

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 13-03-2006, 00:00

Firma IT rozwinie działalność edukacyjną nad Wisłą, zwiększy udziały we francuskich spółkach i wejdzie na Ukrainę.

Ponieważ w Polsce przybywa centrów usług, w tym informatycznych, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin. Firmy, które ich szkolą, czekają dobre czasy. Należy do nich działająca od 1992 r. Altkom Akademia, polska spółka informatyczna, która tworzy oprogramowanie, oferuje usługi integracyjne oraz edukacyjne. Firma chce inwestować we wszystkie obszary działalności.

— 10 proc. zysków z działalności edukacyjnej przeznaczymy na uruchomienie dwóch ośrodków szkoleniowych oraz na rozwój już działających — zapowiada Tadeusz Alster, prezes Altkom Akademii i właściciel 85 proc. akcji spółki.

Przychody ze szkoleń i tworzenia oprogramowania wyniosły w 2005 r. około 80 mln zł, a w tym mają sięgnąć 120 mln zł. Altkom Akademia, zatrudniająca niemal 350 osób, ma centra edukacji informatycznej w Gdyni, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, a od lutego — w Łodzi.

— To wpisuje się w nową strategię miasta, polegającą na wspieraniu m.in. centrów usług księgowo-finansowych i informatycznych. Ułatwia też wprowadzenie jej w życie. Na rozwój w Łodzi zdecydowała się firma oferująca szkolenia informatyczne, a właśnie poszukiwani są specjaliści z tej branży — komentuje Aleksandra Suszczewicz z Urzędu Miasta Łodzi.

Od grudnia spółka jest dystrybutorem 36 mln zł dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego: firmy korzystające z prowadzonych przez firmę szkoleń mogą otrzymać 60-80 proc. dofinansowania.

Altkom Akademia chce wejść z usługami informatycznymi na nowe rynki.

— Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego stworzymy nową firmę informatyczną na Ukrainie — mówi Tadeusz Alster.

To nie wszystkie zagraniczne plany prezesa.

— Chcemy podwoić nasze udziały w dwóch francuskich firmach informatycznych. Z tego rynku pochodzą nasi najwięksi klienci korporacyjni, m.in. Axa Assistance — dodaje prezes Altkomu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Żniwa na centrach usług