Czytasz dzięki

Znów 100 mln zł na gry

opublikowano: 02-12-2018, 22:00

W styczniu wystartuje trzeci konkurs GameINN. Tym razem z wyłączeniem projektów z woj. mazowieckiego.

Narodowe Centrum Badan i Rozwoju (NCBR) ogłosi 15 stycznia trzecią odsłonę konkursu w ramach programu GameINN, w którym do rozdysponowania będzie około 100 mln z dofinansowania do projektów realizowanych przez producentów gier wideo. Nabór wniosków w ramach konkursu rozpocznie się 15 marca i potrwa do 14 czerwca. W porównaniu z dwiema poprzednimi edycjami tym razem konkurs kierowany jest do regionów słabiej rozwiniętych, co w praktyce oznacza, że nie będzie można ubiegać się o dofinansowanie projektów realizowanych w woj. mazowieckim.

— To są ogólne przepisy na poziomie unujnym, które stanowią, że po uzyskaniu pewnego poziomu wsparcia wyłączają z niego najbardziej rozwinięte województwa. W Polsce zalicza się do nich jedynie woj. mazowieckie.Przedsiębiorcy z Mazowsza będą mogli się ubiegać o dofinansowanie, jeżeli projekt będzie realizowany poza regionem — mówi Kamil Melcer, rzecznik NCBR.

W zakończonym w ubiegłym roku drugim konkursie GameINN spółki złożyły 90 wniosków o dofinansowanie o wartości prawie 234 mln zł, których realizacja musiałaby pochłonąć 340 mln zł. Ponad 90 proc. wniosków złożyły firmy z sektora MŚP. W pierwszym konkursie GameINN pozytywnie oceniono i zakwalifikowano do dofinansowania 40 projektów. Łączna kwota wsparcia wyniosła ponad 117 mln zł. W pierwszym konkursie 58,3 mln zł dofinansowania przypadło na ośmiu giełdowych producentów gier. 29,52 mln zł z tej kwoty przyznano na pięć projektów grupy CD Projekt.

Celem programu sektorowego GameINN, realizowanego w ramach PO Inteligentny Rozwój, jest zwiększenie konkurencyjności sektora producentów gier wideo na rynku globalnym w perspektywie 2023 r. Program jest adresowany do całej branży wykorzystującej technologie wideo, a nie tylko do twórców gier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane