Znów ponad 4 zł za euro

PAP
03-02-2010, 18:04

Kurs złotego przebił granicę 4 za euro. Według analityków miał na to wpływ m.in. kurs dolara.

"Na środowy kurs złotego miał wpływ kurs dolara, którego umocnienie do euro negatywne wpłynęło na polską walutę. Złamana została granica 4 zł za euro" - powiedział Marcin Turkiewicz, diler walutowy z BRE Banku.

Ocenił, że do końca tygodnia kurs będzie stabilny i będzie wahać się w przedziale 3,92-4,02 zł. Na wycenę krajowych obligacji będzie miał wpływ globalny sentyment i kwotowania pary EUR/USD

Rynek obligacji do końca tygodnia może być po wpływem kursu złotego i globalnego sentymentu.

"Środowa aukcja zamiany cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów i pozytywnie wpłynęła na rynek obligacji" - powiedział Seweryn Bandura, diler obligacji z Banku Millennium.

Ministerstwo Finansów sprzedało na środowej aukcji zamiany obligacje za 6.464,951 mln zł, a odkupiło papiery o wartości 6.273,151 mln zł.

"Z powodu braku istotnych wydarzeń na czwartkowy rynek obligacji mogą mieć wpływ notowania EUR/USD, a także czynniki zewnętrzne, jak sytuacja w Grecji i Portugalii" - dodał Bandura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Znów ponad 4 zł za euro