Znów rekord na Wall Street

Sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem przewagi kupujących, a rynek w górę ciągną małe spółki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po blisko dwóch godzinach handlu S&P500 oraz Dow Jones rosną o 0,2 proc., a Nasdaq zyskuje 0,3 proc. Dwa pierwsze indeksy znajdują się już najwyżej w historii. Aż o 0,7 proc. rośnie indeks małych spółek Russell2000, który w ciągu ostatnich czterech sesji zyskał 4,2 proc.

Na rynku jest sporo sceptycyzmu, związanego z obawami, czy wyceny nie są zbyt mocno wyśrubowane. Moim zdaniem gospodarka znalazła złoty środek, nie jest ani zbyt słaba, ani przegrzana. Przedsiębiorstwa wreszcie zaczynają inwestować, a aktywność w sferze fuzji i przejęć przyspiesza – komentował dla Bloomberga Michael Arone, strateg inwestycyjny State Street Global Advisors.

Aż o 13 proc. poszybowały notowania operatora sieci handlowej Family Dollar. Zarządzający funduszy hedgingowych Carl Icahn zwiększył zaangażowanie w kapitale do 9,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Znów rekord na Wall Street