Znów spadki na amerykańskich giełdach

opublikowano: 26-10-2018, 22:06

W minorowych nastrojach kończyli tydzień inwestorzy z Wall Street. Po czwartkowym odbiciu w piątek indeksy ponownie poddały się przecenie, w efekcie czego mieliśmy do czynienia z jednym z najgorszych tygodni na amerykańskich parkietach od wielu miesięcy.

W połowie sesji doszło do znaczącego zmniejszenia wcześniejszych strat, ale znów mocniej docisnęła śrubę strona podażowa ponownie głębiej spychając wszystkie trzy główne indeksy. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 po ostatniej fali spadkowej zszedł już o ponad 10 proc. od historycznego szczytu z 20 września. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wsparciem dla obozu byków nie okazały się w piątek nawet dane  o dynamice wzrostu PKB Stanów Zjednoczonych w III kw. Według wstępnych szacunków Biura Analiz Ekonomicznych wzrost sięgnął 3,5 proc. przebijając oczekiwania ekonomistów, mediana kształtowała się na poziomie 3,3 proc. wobec 4,1 proc. w II kw. 

Na pogorszenie nastrojów, nie tylko na rynkach kapitałowych wskazuje również spadek indeksu zaufania konsumentów w październiku, opracowywany przez Uniwersytet Michigan.

Mocna przecena (momentami o ponad 8 proc.) stała się udziałem papierów Amazona. Największy na świecie detalista sieciowy zaskoczył  słabym raportem za III kw. i  rozczarowującą prognozą sprzedaży w okresie świątecznym. 

Powodów do zadowolenia nie mieli też akcjonariusze Alphabet, spółki matki Google. Również w przypadku tego internetowego giganta deprecjacja kursu wymuszona została słabymi rezultatami.

Ostatecznie na finiszu piątkowej sesji indeks blue chipów DJ IA stracił 1,20proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 1,74 proc. a Nasdaq o 2,07 proc. W skali całego tygodnia indeksy straciły odpowiednio: 3; 3,9 i 3,8 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy