Znów wybieramy liderów e-biznesu

opublikowano: 11-05-2017, 08:54
aktualizacja: 11-05-2017, 08:55

e-Gazele: Rozpoczynamy przygotowania do publikacji czwartej edycji rankingu najbardziej dynamicznych firm branży e-commerce

Ranking „e-Gazele Biznesu”, czyli zestawienie najbardziej dynamicznych małych i średnich firm działających w e-biznesie, wyszedł już z fazy eksperymentów i znalazł sobie stałe miejsce w kalendarzu wydawniczym „Pulsu Biznesu” i w portalu Pb.pl. Właśnie rozpoczynamy zbieranie zgłoszeń do jego kolejnej — czwartej — edycji. Ranking e-Gazel ideą i nazwą nawiązuje do organizowanego przez nas od 17 lat zestawienia „Gazele Biznesu”, które co roku prezentuje najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa. O ile jednak „analogowe” Gazele Biznesu są obecne przede wszystkim w gospodarce tradycyjnej, a sieć wykorzystują jako sposób promocji i wsparcia sprzedaży, o tyle dla e-Gazel internet jest podstawowym środowiskiem działania.

Pierwsza edycja rankingu „e-Gazele Biznesu” zgromadziła 285 firm, 
trzecia — już o ponad 30 przedsiębiorstw więcej. Niezależnie od liczby 
uczestników, spotkania laureatów rankingu zawsze przebiegają w niemalże 
rodzinnej atmosferze.
Zobacz więcej

POWIĘKSZAJĄCA SIĘ RODZINA:

Pierwsza edycja rankingu „e-Gazele Biznesu” zgromadziła 285 firm, trzecia — już o ponad 30 przedsiębiorstw więcej. Niezależnie od liczby uczestników, spotkania laureatów rankingu zawsze przebiegają w niemalże rodzinnej atmosferze. RAFAŁ KLIMKIEWICZ — EDYTOR

Kryteria…

Ponieważ e-firmy na ogół mają krótką historię, złagodziliśmy nieco kryteria ich kwalifikacji do zestawienia. „Analogową” Gazelą Biznesu może zostać tylko taka firma, która w ciągu trzech kolejnych lat wykazała przyrost obrotów i zysku. Dla e-Gazel wciąż stosujemy taryfę ulgową, wymagając wykazania się przyrostem tych wskaźników tylko w dwóch następujących po sobie latach. O tytuł e-Gazeli Biznesu może ubiegać się każda firma zajmująca się handlem w internecie, która w latach 2015-16 odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży i zysk w 2016 r. Lista rankingowa jest otwarta i będzie liczyła tyle pozycji, ile firm pozytywnie przejdzie etap weryfikacji wyników.

…zbieranie danych…

Opracowaniem rankingu na zlecenie „Pulsu Biznesu” i Pb.pl zajmuje się firma ARC Rynek i Opinia. Jej eksperci zweryfikują wyniki przedsiębiorstw, które wypełnią formularz zamieszczony na stronie http://egazele.pb.pl/. Mimo że liczymy na znaczną liczbę zgłoszeń, to aby uzyskać jak najbardziej kompletny obraz e-biznesu w Polsce, będziemy aktywnie docierali do kandydatów do tytułu e-Gazeli Biznesu. Dlatego ankieterzy ARC telefonicznie zaproszą przedsiębiorstwa trudniące się e-handlem do udziału w zestawieniu. Dane finansowe, o których podanie będą prosili, to przychody i zysk firmy z lat 2015 i 2016. Wyniki finansowe spółek z ograniczoną odpowiedzialnością zostaną ponadto sprawdzone przez ARC w wywiadowni gospodarczej. Na liście rankingowej opublikujemy tylko wyrażony w procentach przyrost obrotów w branych przez nas pod uwagę latach. Będzie on decydował o miejscu zajmowanym w naszym rankingu.

…i terminy

Zarówno przyjmowanie zgłoszeń, jak i ankiety telefoniczne zakończymy 31 lipca 2017 r. Następnie specjaliści z ARC Rynek i Opinia zweryfikują zebrane wyniki i w ostatnich dniach sierpnia dostarczą naszej redakcji gotowe zestawienie. Ranking w postaci drukowanego dodatku do „Pulsu Biznesu” i na portalu internetowym Pb.pl opublikujemy we wrześniu 2017 r. Mimo że dla e-Gazel Biznesu środowiskiem naturalnym jest internet, w biznesie nie ma podobno rzeczy cenniejszej niż możliwość spotkania i nawiązania bezpośrednichrelacji. Okazją ku temu będą gale, które zorganizujemy w wybranych miastach w październiku i listopadzie. Posłużą nie tylko wymianie wizytówek, lecz przede wszystkim pozwolą laureatom odebrać pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do udziału w rankingu.

WIĘCEJ INFORMACJI: Przedsiębiorcy mogą zgłosić się do rankingu na stronie: http: //egazele.pb.pl/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu