Znów zielono na Wall Street

opublikowano: 16-05-2018, 22:08

Po wtorkowej zadyszce, środowa sesja przyniosła powrót do wzrostów na Wall Street. Efektem zwyżki był m.in. rekord indeksu małych spółek Russell 2000.

Czynnikami zachęcającymi popyt do działania były m.in. bardzo dobre rezultaty Macy’s, jednej z największych amerykańskich sieci domów towarowych a także inicjująca rekomendacja dla walorów Micron, sugerująca ich przeważanie w portfelu inwestycyjnym.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na najwyższym poziomie od siedmiu lat utrzymywała się rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wzmacniając obawy o szybsze niż wcześniej oczekiwano podwyżki stóp procentowych.

Na wartości zyskiwało 9 z 11 głównych branż tworzących indeks S&P500. Spadki notowały jedynie sektory użyteczności publicznej i nieruchomości.

Z ważnych danych makro jakie w środę trafiły do publicznej wiadomości należałoby wspomnieć o wyższym niż oczekiwano wzroście produkcji przemysłowej w USA w kwietniu i wspięciu się wskaźnika wykorzystania mocy produkcyjnych na najwyższy poziom od 2015 r.

Rozczarować też mogły odczyty dotyczące rozpoczętych budów domów i wydanych pozwoleń na budowę. W obu przypadkach nie tylko odnotowano spadki, ale i wyniki słabsze od oczekiwanych.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,25 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,41 proc. a technologiczny Nasdaq drożał o 0,64 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Znów zielono na Wall Street