Zortrax podał prognozy na 2014 r.

ISBNews
opublikowano: 04-04-2014, 08:10

Firma z branży druku 3D Zortrax prognozuje wypracowanie w tym roku 8,07 mln zł zysku netto i 10,74 zysku operacyjnego, podała firma.

 Spółka powstała w grudniu 2013 r. Obecnie jej wspólnicy podjęli uchwałę upoważniającą zarząd do podjęcia działań zmierzających do przekształcenia Zortrax Sp. o.o. w spółkę akcyjną.

Zobacz więcej

DRUKARKA CZY OBRABIARKA: Drukarki 3D nie pokrywają wzorem powierzchni, ale robią coś podobnego do wtryskarek — formują kształty z tworzywa. [FOT. ARC]


"W związku z faktem, iż poziom przychodów ze sprzedaży innych produktów, które mogą zostać wprowadzone do sprzedaży w 2014 roku, oraz poziom kosztów z tym związanych jest trudny do oszacowania Zortrax odstąpił od uwzględniania tych elementów w prognozie finansowej" - czytamy w komunikacie.

Prezes spółki Rafał Tomasiak podkreślił, że prognoza wyników oraz uchwała w sprawie przekształcenia w spółkę akcyjną to kolejne, po deklaracji emisji akcji dla obligatariuszy, odpowiedzi na oczekiwania inwestorów.

"Mamy w planach wprowadzenie do sprzedaży innych produktów, tj. 7 nowych materiałów przeznaczonych do drukarki Zortrax M200, drukarkę Zortrax M120 oraz drukarkę 3D w innowacyjnej technologii opartej na żywicy, jednak są one na etapie opracowywania. Uznaliśmy że inwestorom potrzebna jest przede wszystkim wiedza o realnych efektach masowej, liczonej w tysiącach sztuk, sprzedaży drukarki M200" - powiedział Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Intencją właścicieli Zortraxu jest, aby każdy inwestor - zarówno nabywca obligacji serii A1, jak i A2, po przekształceniu w spółkę akcyjną, otrzymał w przyszłości możliwość nabycia akcji spółki w ramach dedykowanej emisji, przypomniano w materiale.

Wczoraj agencja ISBnews dowiedziała się nieoficjalnie, że zapisy na obligacje spółki sięgnęły 6 mln zł, co oznacza przekroczenie minimalnego progu dojścia emisji do skutku.

"Uchwała dotycząca przekształcenia w spółkę akcyjną realizuje deklarację właścicieli dotyczącą emisji nowych akcji. To kolejny krok Zortraxu do debiutu giełdowego" - skomentował Jarosław Ostrowski, prezes Invista Dom Maklerski, który pełni rolę oferującego obligacje Zortrax.

We wcześniejszej rozmowie z ISBnews prezes Invista DM wskazywał, że ambicją spółki jest debiut na GPW, co mogłoby zdarzyć się nawet w perspektywie bieżącego roku w zależności od warunków formalnych i decyzji GPW.

Zortrax przedłużył do 7 kwietnia zapisy w ramach trwającej publicznej emisji obligacji. Zadeklarowano również emisję nowych akcji, która zostanie zrealizowana po przekształceniu Zortrax w spółkę akcyjną. Oferta objęcia tych akcji zostanie skierowana do nabywców obligacji serii A1 (prywatna emisja przeprowadzona w styczniu) oraz A2 (trwająca publiczne emisja).

Obligacje serii A2 są trzyletnie, oprocentowane 9% w skali roku z kwartalną wypłatą odsetek. Środki z emisji przeznaczone zostaną na współfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia oraz zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami gotowymi do wprowadzenia na rynek światowy w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Zortrax podał prognozy na 2014 r.