Zostań biznesmenem

PAP
opublikowano: 28-06-2012, 00:00

Doradcy zawodowi nauczą przyszłych biznesmenów z Podkarpacia m.in. tworzenia biznesplanu.

Osoby z Podkarpacia, które planują założyć biznes, mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń. Zajęcia będą prowadzone w pięciu miastach regionu, m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Przemyślu. Poprowadzą je doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, które działa przy urzędzie pracy.

— Osoba, która zdecyduje się na prowadzenie firmy, będzie mogła wykonać test, który sprawdzi, czy posiada odpowiedniepredyspozycje do zarządzania własnym biznesem. Oprócz wiedzy i umiejętności powinna bowiem posiadać odpowiednie cechy charakteru, takie jak: wytrwałość, operatywność, kreatywność i asertywność — mówi Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Zajęcia skierowane są głównie do absolwentów szkód ponadgimnazjalnych, studentów i bezrobotnych. Podczas warsztatów doradcy zawodowi wyjaśnią m.in., w jaki sposób, krok po kroku, zarejestrować własną firmę oraz wskażą zasady opracowywania biznesplanu.

Uczestnicy dowiedzą się również, gdzie szukać dodatkowych źródeł finansowania działalności, czy też wsparcia z zakresu pomocy doradczej, prawnej i finansowej.

Spotkanie z osobami, które chcą pracować na własny rachunek, będzie organizowane jutro w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie przy ul. Lisa-Kuli 20. Następne zajęcia odbędą się w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Krośnie i Przemyślu.

29.06

Tego dnia w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z osobami, które chcą założyć własną firmę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu