ZT Lublin blisko prywatyzacji

Katarzyna Ostrowska
30-07-2002, 00:00

Resort skarbu twierdzi, że już wkrótce zostanie podpisana umowa prywatyzacji Zakładów Tytoniowych w Lublinie. Minimum 51 proc. ZT Lublin ma kupić krakowska spółka Merkury, a po 15 proc. obejmują pracownicy i plantatorzy. Ponad połowa walorów w tej firmie jest warta około 40 mln zł. ZT Lublin na koniec 2001 r. miał 2,65-proc. udział w rynku.

— Umowa jest parafowana, a pakiet socjalny podpisany. Trwają czynności techniczne mające na celu m.in. zagwarantowanie wykonania zobowiązań. Czekam na uwagi z departamentu prawnego resortu skarbu. Do podpisania umowy może dojść w bardzo krótkim czasie — mówi Stanisław Konstanty, prezes spółki Merkury.

Wynegocjowany w czerwcu pakiet socjalny zakłada utrzymanie zatrudnienia w ZT Lublin przez dwa lata. Nie jest to jednak długo — zważywszy, że przy wcześniejszych prywatyzacjach okres ten wynosił 4-5 lat.

Stanisław Konstanty zapewnia także, że Merkury, oprócz ZT Lublin, przymierza się także do innych inwestycji m.in. w segmencie nieruchomości. Szczegółów nie chce jednak ujawnić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZT Lublin blisko prywatyzacji