ZTS Gamrat poszukują inwestora

Anna Bytniewska
10-04-2001, 00:00

ZTS Gamrat poszukują inwestora

BMF, który został doradcą przy prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat z Jasła, 15 kwietnia rozpocznie badanie spółki. Za trzy miesiące powinna być już znana strategia przekształceń.

Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat z Jasła, największy w Polsce producent wyrobów z tworzyw sztucznych, zostanie sprywatyzowany. MSP podpisało umowę z firmą BMF, która będzie doradzać w procesie prywatyzacji. Sporządzanie analiz przedprywatyzacyjnych rozpocznie się po 15 kwietnia i potrwa trzy miesiące.

Rozmowy z inwestorami

Trudno będzie opracować strategię prywatyzacji dla spółki, mającej tak zróżnicowaną strukturę produkcji. Gamrat jest największym w Polsce producentem systemów rynnowych i jedynym w kraju wytwórcą tzw. wykładzin obiektowych. W asortymencie firmy znajdują się rury z PCW i PE. Zarząd Gamratu ma swoją wizję prywatyzacji spółki. Przed spotkaniem z doradcą prywatyzacyjnym nie chce jednak ujawnić szczegółów.

— Dla Gamratu najlepszy byłby inwestor lub inwestorzy branżowi. Obecnie nie ma jednak w branży firmy produkującej tak szeroki asortyment wyrobów. Sądzę więc, że końcowe negocjacje w sprawie sprzedaży będą toczyły się z kilkoma potencjalnymi inwestorami. Wstępne rozmowy już prowadziliśmy — mówi Jaromir Gorczyca, dyrektor ekonomiczno-finansowy ZTS Gamrat.

W branży mówi się, że Gamrat znajduje się sferze zainteresowań PKN Orlen. Biuro prasowe koncernu nie było jednak w stanie ani zaprzeczyć, ani potwierdzić tej informacji. W Gamracie natomiast odmówiono udzielenia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Podkreślano jednak konieczność modernizacji firmy.

Porządki w firmie

Ze spółki wydzielono działalność usługową i wyodrębniono cztery zakłady produkcyjne. Zredukowano zatrudnienie z 2500 do 1150 osób. Firma na przełomie 1999-2000 r. zakończyła tworzenie nowego pionu handlowego.

Zakłady z Jasła chcą także część swoich nieruchomości wnieść do spółki, która zajmie się utylizacją odpadów przemysłowych. W sprawie jej utworzenia Gamrat prowadzi już rozmowy z dwoma inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ZTS Gamrat poszukują inwestora