Zuber: Marcinkiewicz to dobry kandydat na premiera

Polska Agencja Prasowa SA
27-09-2005, 21:04

Kazimierz Marcinkiewicz proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość na stanowisko premiera to dobra kandydatura z punktu widzenia rynków finansowych - uważa główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego (IDM) Marek Zuber.

Kazimierz Marcinkiewicz proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość na stanowisko premiera to dobra kandydatura z punktu widzenia rynków finansowych - uważa główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego (IDM) Marek Zuber.

    Jak podkreślił, obecnie większe znaczenie dla gospodarki ma uzgodnienie wspólnego programu gospodarczego koalicji, "w tym momencie kandydatura premiera jest drugorzędna" - powiedział Zuber we wtorek PAP.

    "Jednak jest znacznie lepiej, żeby premier znał się na gospodarce, miał przygotowanie ekonomiczne, a z tego co wiem, pan Marcinkiewicz ma takie przygotowanie" - dodał.

    Według niego, koalicja powinna odejść w programie gospodarczym od postulowanych wcześniej przez PO rozwiązań podatków liniowych. "3 razy 15 jest nierealne - o tym możemy zapomnieć" - uważa Zuber. "Powinniśmy mieć więcej niż jeden próg podatku PIT i więcej niż jedną stawkę podatku VAT, ale na pewno powinniśmy iść w kierunku obniżenia podatków i uproszczenia systemu podatkowego. Jeśli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone to już będzie dobrze z punku widzenia rynków finansowych" - powiedział Zuber.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zuber: Marcinkiewicz to dobry kandydat na premiera