Żubr ruszył z kopyta

Wojciech Boczoń, Bankier.pl
opublikowano: 06-06-2018, 22:00

Przez rok od repolonizacji oferta produktowa Banku Pekao dość mocno się zmieniła.

Po symbolicznej zmianie koloru Żubra przyszedł czas na porządki w produktach. Zmian było sporo. Bank Pekao wycofał ze sprzedaży stare pakiety rachunków osobistych, wprowadzając nowe Konto Przekorzystne. Nowy ROR kosztuje 6 zł, a wydawana do rachunku karta wielowalutowa — 3 zł. Opłat tych można w dość prosty sposób uniknąć. Wystarczy zapewnić wpływy na poziomie 500 zł oraz wykonać jedną transakcję kartą lub aplikacją mobilną PeoPay.

Po spełnieniu tych warunków klient dostanie ponadto dwie pierwsze wypłaty z obcych bankomatów za darmo i zwolnienie z prowizji za wypłatę z bankomatów za granicą. Rachunki okazały się strzałem w dziesiątkę — w ciągu 100 dni od wprowadzenia ich do sprzedaży, Pekao otworzył ich 100 tys.

Jak przystało na bank z polskim kapitałem, który chce kreować pozytywny wizerunek wielodzietności, wprowadzono w końcu ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Użytkownicy konta mogą liczyć na moneyback 5 proc. od zakupów kartą, obniżoną prowizję i oprocentowanie kredytów gotówkowych, nieoprocentowaneraty w karcie kredytowej i rabaty sięgające do 20 proc. na zakupy szkolnej wyprawki. Tym samym bank dołączył do nielicznego grona tych, które wspierają rodzinyz co najmniej trójką dzieci.

Pekao wymienił też bankowość mobilną — zarówno serwis w wersji lite, jak i aplikację. Zrobiono lifting wizualny, wprowadzono również sporo nowych funkcji. Wśród nich znalazło się m.in. logowanie i autoryzacja przelewów za pomocą odcisków palca, automatyczne kategoryzowanie wydatków i ich analiza, skanowanie faktur i automatycznie uzupełnianie formatki przelewów. Nowa aplikacja PeoPay wykrywa nawet walutę rachunku do opłacenia i dopasowuje odpowiednie konto walutowe. A do tego ma płatności HCE, za pomocą których użytkownicy mogą płacić zbliżeniowo smartfonem.

Zabrakło jedynie Blika, ale to już tylko kwestia czasu. Zrepolonizowany Pekao zdecydował się podpisać umowę z Polskim Standardem Płatności na wdrożenie tej usługi. Prace są zaawansowane i być może jeszcze w czerwcuBlik pojawi się w aplikacji Pekao. Będzie to przełomowy moment w rozwoju polskiego systemu płatności. Dzięki udostępnieniu Blika przez Pekao, dostęp do usługi będzie mieć 96 proc. użytkowników aplikacji mobilnych banków. W drugiej fazie wdrożenia, przewidzianej na trzeci kwartał 2018 r., użytkownicy aplikacji w ramach Blik będą mogli wykonywać przelewy na numer telefonu w oparciu o Express Elixir, a kody Blik zaczną być akceptowane w terminalach POS Banku Pekao. Po przystąpieniu Banku Pekao do Blika system będzie dostępny łącznie w 19 tys. bankomatów i 290 tys. terminali POS. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Żubr ruszył z kopyta