Żubr zginął w zderzeniu z samochodem

22-10-2009, 15:43

Żubr zginął w czwartek na drodze wjazdowej do Białowieży (Podlaskie), po zderzeniu z volkswagenem busem. Auto jest poważnie zniszczone, ale kierowcy nic poważniejszego się nie stało - poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce Tomasz Snarski.

Dokładne szczegóły zdarzenia nie są znane. Nietypowy wypadek miał miejsce przed godz. 7 rano na wjeździe do Białowieży od strony Hajnówki - dorosły żubr wyszedł nagle na jezdnię z lasu. Kierowca był trzeźwy, ale nie wiadomo, jak szybko jechał.

Żubr to zwierzę pod ochroną, wypadki z udziałem tych potężnych ssaków są niezmiernie rzadkie.

Zgodnie z przepisami, Skarb Państwa wypłaca odszkodowania za szkody żubrów, ale - jak wyjaśniła rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku Małgorzata Wnuk - tylko za szkody o charakterze rolnicznym, w płodach rolnych. Nie wypłaca odszkodowań za zdarzenia drogowe.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Żubr zginął w zderzeniu z samochodem