Zuckerberg: Facebook zainteresowany kryptowalutami

opublikowano: 05-01-2018, 09:56
aktualizacja: 05-01-2018, 09:57

Mark Zuckerberg, współzałożyciel i prezes Facebooka zasygnalizował, że największy serwis społecznościowy zainteresuje się kryptowalutami w tym roku.

Zuckerberg wspomniał o kryptowalutach w tekście, w którym opisał jak w tym roku chce rozwiązać problemy Facebooka, w tym rosnącą skalę tzw. mowy nienawiści i nieprawdziwych informacji.

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg

Reuters/Forum

- Istnieją do tego ważne kontr-trendy - szyfrowanie i kryptowaluta - które przejmują władzę od scentralizowanych systemów i przekazują je z powrotem w ręce ludzi - napisał Zuckerberg. - Ale wiążą się z ryzykiem, że są trudniejsze do kontrolowania. Interesuje mnie pogłębienie i zbadanie pozytywnych i negatywnych aspektów tych technologii oraz najlepszego sposobu wykorzystania ich w naszych usługach – dodał.

Zuckerberg nie jest jedynym przedstawicielem władz Facebooka, który wyraził zainteresowanie kryptowalutami. Wiceprezes David Marcus, szef serwisu Messenger, wszedł niedawno do władz Coinbase, jednej z największych giełd kryptowalut.

- Jestem zaangażowany i zafascynowany kryptowalutami od 2012 roku. Jestem też świadkiem jak Coinbbase zaczął demokratyzować dostęp do tej nowej klasy aktywów – mówił wówczas Marcus. – Jestem przekonany, że to nad czym pracuje spółka ma potencjał materialnie zmienić życie ludzi na całym świecie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu