Zuckerberg gwiazdą wśród najbogatszych Amerykanów

opublikowano: 29-09-2014, 13:51

Już po raz 33. magazyn Forbes opublikował listę 400 najbogatszych Amerykanów.

21. rok z rzędu na czele listy jest Bill Gates. Majątek założyciela Microsoftu oszacowano na 81 mld USD, czyli o 9 mld USD więcej niż rok wcześniej. Drugie miejsce zajął legendarny inwestor Warren Buffett. Wartość jego majątku wzrosła o 8,5 mld USD w ciągu roku i sięga 67 mld USD. Trzecie miejsce przypadło szefowi Oracle.  Larry Ellison, właściciel producenta oprogramowania ma 50 mld USD, o 9 mld USD więcej niż rok wcześniej.

Mark Zuckerberg
Bloomberg

Łączny majątek najbogatszych 400 Amerykanów wynosi 2,29 bln USD. Jest o 270 mld USD wyższy niż rok wcześniej i największy w historii. To głównie zasługa wzrostu wycen na rynkach akcji.

Średnia wartość netto majątku 400 najbogatszych Amerykanów, to 5,7 mld USD. Jest o 700 mln USD wyższa niż rok wcześniej i największa w historii. Przez rok wzrosła wartość netto majątku 303 osób z rankingu, 36 spadła.

Największy kwotowo wzrost majątku w minionym roku zanotował Mark Zuckerberg, który znalazł się na 11 miejscu zestawienia. Wartość jego majątku wzrosła o 15 mld USD przez rok i wynosi obecnie 34 mld USD. Największy procentowy wzrost majątku osiągnął Nicholas Woodmanmm, założyciel GoPro.  Jego fortuna wzrosła o 200 proc. do 3,9 mld USD, co dało mu 129 miejsce w rankingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, forbes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane