Zuckerberg inwestuje w afrykańskich programistów

ŁO
opublikowano: 18-06-2016, 19:27

Mark Zuckerberg razem z żoną Priscillą Chan zdecydowali, że wyłożą miliony dolarów na firmę, która poszukuje utalentowanych programistów w Afryce.

To pierwsza inwestycja spółki Chan Zuckerberg Initiative, która powołana została w celu wspierania dobroczynnych projektów. Pieniądze trafiły do start-upu Andela, który zajmuje się wyszukiwaniem i szkoleniem programistów z Afryki -  firma ma biura w Kenii i Nigerii.

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg z żoną

REUTERS/Stephen Lam/Files/FORUM

Andela pozyskała w ramach tej rundy finansowania 24 mln USD, głównie od Zuckerbergów, choć środki wyłożył także m.in. fundusz GV, dawniej znany jako Google Ventures.  

CNN Money informuje, że Andela ma niezwykle surowe kryteria przyjęcia programistów. Od początku istnienia firma otrzymała 40 tys. aplikacji, ale przyjęła zaledwie 0,7 proc. kandydatów. Po sześciu miesiącach spędzonych na szkoleniach w start-upie otrzymują oni pracę w spółkach współpracujących z firmą.

Na liście klientów start-upu Andela są tacy giganci branży komputerowej, jak IBM i Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy