Zuckerberg szuka kogoś do zarządzania 10 mld USD

opublikowano: 04-10-2018, 06:52

Mark Zuckerberg, szef i współtwórca Facebooka szuka dyrektora inwestycyjnego do swojej organizacji filantropijnej, która zarządza ponad 10 mld USD.

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg z żoną

Facebook.com

Chan Zuckerberg Initiative powstała w 2015 roku. Zajmuje się wspieraniem szerokiej gamy projektów, od walki z chorobami po reformę systemu sprawiedliwości.

Zuckerberg i jego żona, Priscilla Chan, zadeklarowali przekazanie 99 proc. majątku na cele charytatywne. Dyrektor inwestycyjny ma dbać, aby środki na wsparcie projektów rosły. W jego poszukiwania włączył się podobno David Swensen, zarządzający 29,4 mld USD majątku Uniwersytetu Yale, gdzie osiągnął przez ostatnią dekadę 7,4 proc. rocznego zwrotu z inwestycji, a w przez dwie dekady 11,8 proc. Nieoficjalnie mówi się, że Swensen miały zasiadać na czele komitetu inwestycyjnego Chan Zuckerberg Initiative.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu