Czytasz dzięki

ZUE wstępnie o wynikach za I kwartał 2016

ISBNEWS
opublikowano: 27-04-2016, 14:55

Grupa ZUE miała 34,58 mln zł skonsolidowanych przychodów, 4,26 mln zł straty operacyjnej i 3,5 mln zł straty netto w I kwartale 2016 r., według wstępnych danych.

"Na (...) wstępne wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku najistotniejszy wpływ miały mniejsze przychody ze sprzedaży w stosunku do przychodów uzyskanych w I kwartale 2015 roku, co jest wynikiem w szczególności sygnalizowanego m.in. w rocznych sprawozdaniach z działalności za 2015 r. spowolnienia na rynku budowlanym infrastruktury kolejowej i miejskiej oraz późniejszego niż zakładano rozstrzygnięć przetargów publicznych. Dodatkowym czynnikiem, który miał wpływ na ww. wyniki jest polityka budżetowa spółki, która zakłada, że do momentu zweryfikowania budżetów nowych kontraktów przyjmuje się ich rentowność na zerowym poziomie. Realizacje pozyskanych w 2016 roku kontraktów rozpoczęły się w marcu i kwietniu bieżącego roku" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka poinformowała, iż do kwietnia 2016 roku już zawarła kontrakty o łącznej wartości ok. 77 mln zł netto oraz złożyła najkorzystniejsze oferty w przetargach o wartości ok. 28 mln zł. Na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego spółka posiada portfel zamówień o wartości ok. 606 mln zł, podano również.

 

W I kw. 2015 r. ZUE odnotowało 18 tys. zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 65,41 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 0,46 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane