ZUS: e-składka się sprawdza

opublikowano: 17-10-2018, 22:00

Już ponad 200 mld zł wpłynęło na indywidualne numery rachunków składkowych w ZUS.

To o prawie 12 mld zł więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku — podaje zakład. Minął właśnie trzeci i ostatni termin płatności składek za październik.Z komunikatu ZUS wynika, że od początku roku, czyli od chwili wprowadzenia indywidualnych kont, płatnicy popełnili tylko 284 błędy związane z korzystaniem z tych rachunków. W porównywalnym okresie ubiegłego roku w przelewach stwierdzono ponad 223 tys. nieprawidłowości.

— To najlepszy przykład na sukces wprowadzonego przez ZUS projektu e-składki. Odbieramy wiele sygnałów od przedsiębiorców, że zdjęcie z nich obowiązku płatności na trzy lub cztery różne fundusze to jedna z najtrafniejszych decyzji w najnowszej historii ubezpieczeń społecznych — podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

E-składka pozwala firmom dokonywać jednego przelewu zamiast trzech lub czterech wpłat, a jego rozdzieleniem na poszczególne fundusze zajmuje się ZUS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy