ZUS: Od 1 marca wzrosną emerytury i renty

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
15-02-2006, 16:48

Od pierwszego marca emerytury i renty wzrosną średnio o 69 złotych - poinformował Zakład Ubepieczeń Społecznych. Tegoroczny wskaźnik waloryzacji wynosi 106,2 procent.

Od pierwszego marca emerytury i renty wzrosną średnio o 69 złotych - poinformował Zakład Ubepieczeń Społecznych. Tegoroczny wskaźnik waloryzacji wynosi 106,2 procent. 

Przemysław Przybylski rzecznik ZUS powiedział, że podwyżkę otrzymają wszyscy emeryci i renciści, czyli ponad dziewięć milionów osób. Wysokość podwyżki będzie jednak uzależniona od daty przyznania świadczenia przez ZUS.Świadczenia zostaną zwaloryzowane automatycznie i nie trzeba w tym celu składać żadnych wniosków - wyjaśniał Przemysław Przybylski.

Najniższa emerytura, renta rodzinna i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy będzie od marca wynosić ponad 597 złotych miesięcznie. Natomiast renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrośnie do prawie 460 złotych.Warto też pamiętać, iż nowa kwota bazowa służaca do wyliczania wysokości emerytur i rent wzrośnie od marca o 74 PLN, ale to dotyczy tych osób, które będą od marca starały się o świadczenia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ZUS: Od 1 marca wzrosną emerytury i renty