ZUS przekazał funduszom emerytalnym 1,8 mld zł w maju

Internet Securities
26-06-2006, 11:39

Wartość środków przekazanych przez ZUS funduszom emerytalnym w maju przekroczyła 1,8 mld zł. Łączna wartość majowych przelewów była trzykrotnie wyższa, niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku – podały Analizy Online.

Wartość środków przekazanych przez ZUS funduszom emerytalnym w maju przekroczyła 1,8 mld zł. Łączna wartość majowych przelewów była trzykrotnie wyższa, niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku – podały Analizy Online.

W kwocie tej znalazły się obligacje o wartości 21,6 mln zł, którymi regulowane są zobowiązania ZUS wobec funduszy emerytalnych. Ostatni przelew o wartości 680 mln zł został przekazany w ostatnim dniu roboczym, co oznacza, że jego wpływ na wartość aktywów netto zarządzanych przez poszczególne fundusze będzie widoczny dopiero w pierwszych dniach czerwca.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, ZUS przesłał do funduszy emerytalnych ponad 6,8 mld zł, czyli o 27% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, gdy do OFE popłynęło niemal 5,4 mld zł.

Majowe rozrachunki związane z przepływami zawierają, jak co kwartał, skutki rozliczeń środków przekazywanych między funduszami emerytalnymi w związku z transferami ich uczestników. Dane, bazujące na aktywach netto, wykazują ubytek środków o wartości 700 mln zł, stanowiących łączną wartość kont emerytalnych, biorących udział w majowej sesji.

Według szacunków Analiz Online, przychody PTE w tytułu kwot pobieranych przez OFE od wpłacanych składek wyniosły w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 370 mln zł. Całość przychodów, uwzględniająca również opłatę za zarządzanie majątkiem OFE, przekroczyła 540 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZUS przekazał funduszom emerytalnym 1,8 mld zł w maju