ZUS znalazł kolejne oszczędności w IT

opublikowano: 20-09-2018, 10:49
aktualizacja: 20-09-2018, 12:09

ZUS wybrał ofertę IBM o wartości 27,6 mln zł jako najkorzystniejszą w przetargu dotyczącym administrowania środowiskiem systemowym Mainframe. Wcześniejsza trzyletnia umowa w tym zakresie podpisana w grudniu 2014 roku z IBM Polska, opiewała na ponad 44 mln zł brutto.

W ostatnim przetargu na usługi administrowania środowiskiem systemowym Mainframe ZUS po raz pierwszy w historii zrezygnował z trybu wolnej ręki. Dotychczas, czyli przez 20 lat od uruchomienia Kompleksowego Systemu Informatycznego, wykonawca tej usługi, był wybierany właśnie w trybie zamówienia z wolnej ręki. Decyzja o ogłoszeniu przetargu się opłaciła, gdyż oznacza blisko 17 mln zł oszczędności.

- Przetarg stanowi otwarcie drzwi dla konkurencji rynkowej. Po raz kolejny zmniejszyliśmy stałe koszty w obszarze specjalistycznych usług IT.  Jak możemy zaobserwować na przykładzie administracji platformą Mainframe, przetarg potrafi przekonać naszych partnerów do rekonstrukcji swoich dotychczasowych warunków cenowych – mówi Krzysztof Dyki, członek zarządu ZUS ds. IT

Do przetargu na świadczenie usługi administrowania środowiskiem systemowym Mainframe, poza IBM Polska, stanęły również: konsorcjum Asseco Data Systems oraz Asseco Poland z ceną ofery 26,7 mln zł brutto, konsorcjum NTT System oraz Centrum Udostępniania Dokumentów  z ofertą za 30,7 mln zł brutto oraz Konsorcjum Defcom i Advatech, które zaproponowało 35,5 mln zł brutto. 

Przy ocenie ofert na drugiej pozycji znalazła się oferta konsorcjum NTT, która została oceniona na 82,89 pkt. Oferty konsorcjum Asseco oraz Defcon nie były oceniane. Wykonawcy ci zostali wykluczeni z postępowania.

Usługa administrowania środowiskiem systemowym Mainframe, polega na zapewnieniu ciągłości i wydajności kluczowego oprogramowania , które przekłada się na ciągłość i wydajność działania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu