ZWG przejmuje Bumech

Spółka Marka Falenty chce się umocnić w usługach dla spółek wydobywczych.

Nawet 7 proc. zyskiwały wczoraj notowania Bumechu, po tym jak z pakietem 9,99 proc. ujawniło się w jego akcjonariacie ZWG. To spółka z portfela Marka Falenty, kontrolującego Hawe i znanego rynkowi m.in. z niegdysiejszych inwestycji w Electusa czy Dom Maklerski IDMSA. ZWG zapłaciło za akcje ponad 5 mln zł. Pakiet sprzedał Adam Buchajski, który był w spółce poprzez podmiot zarejestrowany na Cyprze.

— Nasza strategia zakłada budowę silnej grupy działającej m.in. w branży usług dla spółek wydobywczych. Dlatego jako zarząd ZWG chcemy, aby docelowo nasz udział w Bumechu pozwalał nam na operacyjny wpływ na działalność tej spółki. Ale nie za wszelką cenę. Trwają rozmowy z akcjonariuszami — mówi Marcin Sutkowski, prezes ZWG.

ZWG, notowane dziś na NewConnect, jest producentem wyrobów gumowych oraz gumowo-metalowych. W lipcu przejęło Kobud z Łęcznej, która świadczy usługi dla sektora górniczego. Teraz najwyraźniej czas na kolejny skok. Katowicki Bumech, notowany na GPW, też świadczy usługi dla górnictwa. Jego kapitalizacja to ok. 50 mln zł, a w akcjonariacie ma cztery instytucje finansowe i Adama Konopkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy