Związki Orlenu chcą podwyżki

Paweł Janas
opublikowano: 27-01-2010, 08:28

W 2009 r. pracownicy spółki kierowanej przez Jacka Krawca nie dostali podwyżek. Dziś nie wyobrażają sobie powtórki tego scenariusza. Co na to zarząd?

Początek nowego roku zwykle skłania silne związki zawodowe do rozpoczęcia walki o podwyżki. Nie inaczej jest w Orlenie, największej polskiej firmie paliwowej. Na 28 stycznia zaplanowano pierwsze spotkanie reprezentantów dziewięciu związków z władzami giełdowej spółki. Walka zapowiada się wyjątkowo. W ubiegłym roku kryzys sprawił, że po wielotygodniowych utarczkach z zarządem związki wycofały się z postulatu 10-procentowej podwyżki. Zarząd nie dał ani grosza.

— W tym roku nie ma mowy, byśmy znowu skapitu- lowali i przystali na zero- wy wskaźnik. Nasze postulaty są w pełni uzasadnione tym, że wyniki spółki poprawiają się wyraźnie z kwartału na kwartał — uważa Zdzisław Kędzierski, szef Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników PKN Orlen i grupy kapitałowej.

Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen
Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen
None
None

— Nasze stanowisko zostanie przedstawione podczas rozmów ze związkami — mówi Jacek Krawiec, prezes Orlenu.

Więcej - w środowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane