Zwolnienienia grupowe w Locie - ruszają rozmowy

IAR
opublikowano: 09-02-2009, 12:17

Przedstawiciele PLL LOT mają dziś rozmawiać ze związkami zawodowymi działającymi w firmie o zwolnieniach grupowych. Spotkanie zaplanowano na południe.

Przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego PLL LOT Elwira Niemiec poinformowała, że oficjalne zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych pracodawca przesłał 29 stycznia. Nie podał jednak, ilu pracowników chce zwolnić.

Elwira Niemiec powiedziała, że zwolnienia miałyby dotyczyć ponad 40 kategorii stanowisk w administracji - od kierowników biur i działów po sekretarki.

Dodała, że piloci i stewardessy nie byli wymienieni w piśmie, ale ok. 50 osób z tych grup straciło pracę w ub.r.

Podczas spotkania z pracodawcą związkowcy chcą usłyszeć o planowanej liczbie pracowników do zwolnienia i rozmawiać o kryteriach wyboru osób, które miałayby otrzymać wymówienia.

Rzecznik prasowy LOT Wojciech Kądziołka nie chciał udzielać informacji na temat planowanych zwolnień grupowych w firmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane