Zwrot VAT dla podróżnych

Wojciech Kmita
opublikowano: 29-04-2004, 00:00

200 zł to od 1 maja minimalna wartość zakupów (z VAT), wynikająca z imiennego dokumentu, wystawionego przez jednego sprzedawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku od towarów i usług zapłaconego przy zakupie (rozporządzenie ministra finansów, DzU nr 84, poz. 780). Wywóz musi być potwierdzony na tym dokumencie przez urząd celny stemplem zaopatrzonym w numerator, a do dokumentu powinien być dołączony wystawiony przez sprzedawcę paragon z kasy rejestrującej.

Zwrot może być dokonany, jeśli podróżny wywiózł towar poza UE nie później niż w ostatnim dniu trzeciego miesiąca po tym, w którym dokonał zakupu. Gdy podróżny opuszcza terytorium wspólnoty z innego niż Polska państwa członkowskiego, zwrot VAT przysługuje, jeżeli dokument potwierdził urząd celny, przez który towary zostały wywiezione z terytorium UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kmita

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu