Zwrotne ułatwią biznes maluchom

opublikowano: 22-03-2018, 22:00

Dzięki poręczeniom firmy będą miały większy dostęp do pożyczek i kredytów na inwestycje rozwojowe.

W tym miesiącu Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał umowy z pośrednikami finansowymi w trzech kolejnych województwach: pomorskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim. Początkujący przedsiębiorcy mogą powalczyć o poręczenia lub nisko oprocentowane pożyczki na rozwój firm. Wsparcie może być przeznaczone również na projekty wpisujące się w obszar regionalnych inteligentnych specjalizacji.

Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+ oferuje poręczenia kredytów, pożyczek i leasingu dla firm mikro- i małych z woj. pomorskiego. W puli jest 60 mln zł. Dotychczas fundusz udzielił 335 pożyczek o wartości ponad 48,1 mln zł. Dzięki umowie podpisanej między BGK i Poznańskim Funduszem Poręczeń Kredytowych do małych i średnich graczy z Wielkopolski popłynie strumień pieniędzy w postaci instrumentów dłużnych w wysokości ponad 31,8 mln zł. — Województwo wielkopolskie jest jednym z pierwszych regionów w Polsce, w którym przedsiębiorcy skorzystają z nowego poręczenia unijnego. Poszerzamy w ten sposób ofertęwsparcia projektów innowacyjnych i inwestycji realizowanych przez firmy od niedawna działające na rynku — mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

Od początku roku wielkopolskie przedsiębiorstwa otrzymały pożyczki na łączną kwotę ponad 59 mln zł. Nowa pula pieniędzy jest dostępna również dla przedstawicieli biznesu z Warmii i Mazur. Do zgarnięcia jest w sumie 85 mln zł. Pożyczki będą udzielane firmom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale nie dłużej niż trzy lata. Mogą przeznaczyć je na przedsięwzięcia rozwojowe. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu