Czytasz dzięki

Zwyżkują kontrakty na indeksy Wall Street

opublikowano: 03-06-2020, 13:53

Rosnąca wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd sugeruje utrzymywanie się dobrych nastrojów wśród inwestorów.

Futures na indeks Nasdaq zbliżyły się na wyciągnięcie ręki do szczytu z połowy lutego. 

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Jednak o ostatecznym przebiegu środowej sesji przesądzić może jakoś danych makro, których publikację zaplanowano na ten dzień. Chodzi przede wszystkim o raport firmy ADP o zmianie zatrudnienia oraz wskaźniki PMI i ISM dla sektora usług.

Oczekuje się, że liczba osób jakie straciły pracę w sektorze prywatnym w maju wyniosła około 9 mln. Prognozowany jest również wzrost wspomnianych wskaźników, co może sugerować poprawę sytuacji w branżach pozaprzemysłowych.

Wpływ na decyzje podejmowane przez handlujących akcjami może mieć też napięta sytuacja w kraju w związku z falą zamieszek jaka przetacza się przez Stany Zjednoczone.

Inwestorzy z uwagą przyglądają się też rozwojowi wypadków na rynku ropy. Surowiec drożeje, przekraczając poziom 40 USD za baryłkę, na fali spekulacji związanych z przyspieszonym posiedzeniem OPEC+. Rynek oczekuje, że przedstawiciele kartelu i jego sojusznicy zdecydują się wydłużyć poza czerwiec – mówi się nawet o 1 września – okresu z limitowanym wydobyciem „czarnego złota”.

Około godziny 13:50 polskiego czasu futures na indeks DJ IA rosły o 0,60 proc. Kontrakty na S&P500 zwyżkowały o 0,38 proc. zaś na Nasdaq zyskiwały 0,26 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane