Życie na kredycie

Karolina Wysota
opublikowano: 19-12-2017, 22:00

650 tys. - tyle kredytów konsumpcyjnych udzieliły banki i SKOK-i w listopadzie tego roku. Kwota finansowania wyniosła 6,65 mld zł.

W listopadzie największym zainteresowaniem cieszyły się kredyty mieszkaniowe — wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Odnotowano 14,3-procentowy wzrost w ujęciu wartościowym, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Znaczący wzrost odnotowano też w kredytach konsumpcyjnych (7,5 proc.). Analitycy BIK tłumaczą, że na dodatnią dynamikę przekładają wyższe limity finansowania oraz zwiększającą się zdolność kredytową. Spada natomiast sprzedaż kart kredytowych — w ubiegłym miesiącu wydano 81,4 tys. kart, czyli 12,1 proc. mniej niż rok wcześniej. © Ⓟ

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

43,14 mld zł Tyle finansowania udzieliły banki w ramach kredytów mieszkaniowych od początku roku. To więcej o 6,3 proc. w ujęciu liczbowym i o 12,6 proc. więcej w ujęciu wartościowym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy