Życie: Polpharma Jerzego Staraka chce przejąć PHF

20-04-2004, 09:07

IAR: Polski Holding Farmaceutyczny to kolejna państwowa firma, nad którą kontrolę może przejąć bliski znajomy Leszka Millera - dowiedziało się "Życie". Chodzi o właściciela Polpharmy, jednego z najbogatszych Polaków Jerzego Staraka.

Powołany w piątek Polski Holding Farmaceutyczny tworzy się po to, by mogła go kupić Polpharma Jerzego Staraka - twierdzi informator gazety. Wiadomości te potwierdził poseł PiS Ludwik Dorn, który w niedzielę w jednej z komercyjnych rozgłośni radiowych mówił o potrzebie zajęcia się tym, jak konsolidacja trzech państwowych firm farmaceutycznych - Polfy Warszawa, Polfy Pabianice i Polfy Tarchomin - ma się do interesów pana Staraka i jego Polpharmy. A z informacji "Życia" wynika, że Starak, jeden z najbogatszych Polaków, od pewnego czasu zabiega o pozyskanie zakładów, które wchodzą w skład PHF.

"Życie" przypomina, że według "Gazety Polskiej", Miller i Starak razem spędzili ostatniego sylwestra w góralskiej willi biznesmena. Z kolei według "Rzeczpospolitej", Starak należy do piątki najważniejszych nieformalnych doradców gospodarczych premiera Millera. Pozostali to Aleksander Gudzowaty, Ryszard Krauze, Jan Kulczyk i Zdzisław Montkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Życie: Polpharma Jerzego Staraka chce przejąć PHF