Zygmunt Solorz zajmuje się nową Erą

Katarzyna Latek
opublikowano: 02-10-2009, 06:32

Wyrok w sprawie PTC wzbudził wielkie emocje we Francji i Niemczech. Po Zygmuncie Solorzu spłynął… jak woda po kaczce.

Sąd apelacyjny oddalił kilka dni temu wniosek o uznanie na terenie Polski drugiego wyroku Trybunału Arbitrażowego w sprawie Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era. Zdaniem Elektrimu Telekomunikacji, decyzja sądu oznacza, że spółka ma prawo do 48 proc. udziałów w telekomie. Pośrednio należałyby więc one zarówno do Vivendi, jak i do samego Elektrimu (obie firmy mają udziały w ET). Z tym, że Elektrim, który zawsze uważał się za jedynego właściciela pakietu Ery już się ich pozbył – Deutsche Telekom wykonał tzw. opcję call i zapłacił pierwszą ratę wysokości 600 mln EUR. Skargę kasacyjną na ostatnia decyzję sądu zapowiedziały zarówno DT, jak i Elektrim. Vivendi na razie triumfuje.

Co na to Zygmunt Solorz-Żak? Kiedy rozstrzygną się spory wokół PTC i jaki inwestycje w branżę telekomunikacyjną zamierza podjąć jeden z najbogatszych Polaków? Czytaj w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane